O nás

Ještědský bronz s.r.o. je rodinný podnik, který je veden již druhou generací rodiny Pfeifer.

 

Wolfgang Pfeifer, který se roku 1958 vyučil slévačem, měl velké životní přání, jít svou vlastní cestou a vytvořit něco zvláštního. Opustil své pracovní místo ve slévárně oceli a vybudoval v německém Stadtallendorfu vlastní uměleckou dílnu.

 

Nejdříve byly bronzové sochy odlévány do pískových forem a později do keramických forem s vytavitelným voskovým modelem.

 

Povzbuzen úspěchy a vysokou kvalitou odlitků, tak v roce 1994 vedle německé výroby zahajuje výrobu i v Čechách v nově založené umělecké slévárně Ještědský bronz s.r.o. v Mníšku u Liberce.

 

Manželka Jana Pfeifer, která je sama výtvarnicí, ho podporuje prostřednictvím svého uměleckého citu při výrobě patiny nebo modelování plastik na zakázku.

V roce 2009 převzal vedení rodinné firmy syn Christian Pfeifer. Jeho studium slévárenství a strojírenství a především zkušenosti získané od rodičů i nadále zaručují vysokou kvalitu odlitků.

 

Umělci z celé Evropy vyhledávají a oceňují kvalitu výroby a řemeslného zpracování našich odlitků. Výsledky práce umělecké slévárny Ještědský bronz s.r.o. tak lze nalézt po celém světě.

Ve výrobní umělecké produkci jsou vždy díla, na kterých se aktuálně pracuje, ale i ta dokončená, která je možné si prohlédnout.